Суспільство

Тварин не вивезуть: чому евакуація «Фельдман Екопарку» з Харкова заблокована

Тварин не вивезуть: чому евакуація «Фельдман Екопарку» з Харкова заблокована

Безпечних регіонів в Україні зараз немає взагалі. Саме тому засновник харківського «Фельдман Екопарку» Олександр Фельдман назвав неможливим переміщення своєї колекції звірів до інших міст країни після відповідних заяв місцевої військової адміністрації.

Аргументи політик виклав на офіційній Facebook-сторінці закладу.

Ворог здатний атакувати абсолютно будь-яку точку нашої держави. Народний депутат наголосив, що це питання ретельно вивчалося керівництвом, тож варіантів для безпечного переїзду наразі просто не існує.

Це технічно нездійсненна місія.

Будівництво нової інфраструктури, облаштування вольєрів та створення належних умов потребують колосальних фінансових ресурсів та занадто багато часу, якого у звіринця немає.

Вітчизняні зоопарки переповнені. Вони не мають вільних площ для прихистку такої кількості нових мешканців.

“Коли ми говоримо про добробут тварин, то переїзд – це просто надзвичайний стрес. У нас є досвід термінової евакуації у 2022 році, коли наш екопарк бомбардували щодня. Багато тварин загинули не від ворожих атак, а від переїзду. На новому місці вони сильно стресували, дуже важко звикали й не давали приплід”, – написав засновник звіринця.

Весна принесла закладу традиційний «бебі-бум». Тепер численні дитинчата потребують спокою, тому наявні гроші доцільніше витрачати на забезпечення поточного добробуту малечі та їхніх батьків.

Комплекс необхідний Харкову. Мешканці вважають його важливим емоційним ковтком свіжого повітря.

“Наші тварини зараз виконують важливу роль терапевтів у реабілітаційних програмах для поранених військових, цивільних осіб, постраждалих від війни, переселенців, людей з особливими потребами тощо”, – пише нардеп.

До великої війни тут проживало біля 5 тисяч особин майже 300 різноманітних видів.

Перші спроби порятунку завершилися трагічно – під час вивезення підопічних під обстрілами загинули п’ятеро відданих працівників парку, хоча до кінця весни 2022 року вдалося евакуювати близько 80% звірів.

Ситуація змінилася взимку 2023 року. Фахівці почали розмінування території, після чого вихованці повернулися додому, а зоосад почав приймати навіть нових тварин.

Спільнота екоактивістів постійно обурюється такою позицією. Активісти критикують керівництво через близькість об’єкта до лінії фронту та небажання убезпечити фауну.

Також зоозахисники торік заявляли про факти жорстокого поводження з вихованцями екопарку, зокрема через комерційні фотопослуги у 2025 році.

Раніше представники Харківської ОВА публічно оголосили, що розглядають примусову евакуацію тварин через стрімке погіршення безпекової ситуації в регіоні.

Поділитися:
Показати коментарі (0)
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *